Wiadomości
Posłuchaj z regionu
Opis odcinka
W audycji "Trzeba Marzyć" gościem był kompozytor, dyrygent, laureat konkursów kompozytorskich, a także Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia Autorów ZAiKS - Miłosz Bembinow. Dorobek artysty obejmuje utwory kameralne, orkiestrowe i oratoryjne, jak też muzykę rozrywkową, filmową i teatralną. Jego kompozycje wykonywane były w większości krajów europejskich, krajach Ameryki Północnej i Południowej oraz w Azji. Muzyka Bembinowa doczekała się setek wykonań, licznych emisji w rozgłośniach radiowych i telewizyjnych, a także nagrań na ponad 40 płytach kompaktowych, spośród których kilka otrzymało nagrody „Fryderyk”, „Złoty Orfeusz” oraz osiągnęło status złotych i platynowych albumów. Do licznych interpretatorów muzyki Miłosza Bembinowa należą m. in. tacy artyści jak Jerzy Maksymiuk, Agnieszka Duczmal, Wiesław Ochman oraz zespoły The King’s Singers, BBC Singers, Chóry: Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, Narodowego Forum Muzyki czy Filharmonii Narodowej. Od blisko 25 lat Bembinow jest animatorem życia muzycznego, działaczem szeregu stowarzyszeń, fundacji i instytucji. Jak zaczęła się jego muzyczna podróż? Jakie priorytety widzi w działalności Stowarzyszenia Autorów ZAiKS? M.in. o tym w audycji Nuli Stankiewicz i Janusza Strobla.
Kategorie:
OGÓLNY OPIS PODCASTU
Trzeba marzyć
Nadajemy o nas, o naszych muzycznych przyjaciołach. Nadajemy utwory, których nie usłyszycie w „mainstreamowych” mediach. Nadajemy pozytywne myśli. Gdziekolwiek Was zastajemy w te poniedziałkowe wieczory, dobrze jest wiedzieć, że nas słuchacie!
Odcinki podcastu (978)
-
Łukasz Kuropaczewski
Gitarzysta klasyczny Łukasz Kuropaczewski opowiedział m.in. o najnowszej płycie „Victoria” nagranej z Maciejem Frąckiewiczem i Bartkiem Milerem.
-
28.04.2025
-
52 min 29 s
-
-
Jan Emil Młynarski
W świątecznej audycji „Trzeba marzyć” Jan Emil Młynarski opowiada o tym, jak rodziła się jego fascynacja muzyką. Mówi, jak znane nazwisko może być zarazem obciążeniem i przepustką, a także w jaki sposób stał się artystą niezależnym. W rozmowie z Nulą Stankiewicz i Januszem Stroblem artysta dzieli się przemyśleniami o życiu i sztuce.
-
21.04.2025
-
01 godz 41 min 54 s
-
-
Szymon Nidzworski
Gość:
Szymon Nidzworski, kompozytor muzyki filmowej, współpracuje m.in przy filmach dokumentalnych Ewy Ewart
-
14.04.2025
-
52 min 04 s
-
-
Tomasz Dąbrowski
Gość:
- Tomasz Dąbrowski, trębacz, kompozytor, w tym roku wyróżniony został Fryderykami w kategoriach: Jazzowy artysta roku i Album roku – jazz (za płytę "Better" nagraną z grupą The Individual Beings)
-
07.04.2025
-
44 min 42 s
-
Paulina Przybysz
Gościem Nuli Stankiewicz i Janusza Strobla była Paulina Przybysz — piosenkarka i autorka tekstów. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV.
-
31.03.2025
-
50 min 28 s
-
-
Marek Dyjak
Gościem Nuli Stankiewicz i Janusza Strobla był Marek Dyjak - kompozytor, piosenkarz, muzyk.
-
24.03.2025
-
49 min 16 s
-
-
Wojciech Waglewski
Gościem Nuli Stankiewicz i Janusza Strobla był:
- Wojciech Waglewski — polski gitarzysta, kompozytor, aranżer i producent muzyczny. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV oraz Polskiej Akademii Filmowej.
-
17.03.2025
-
46 min 57 s
-
Bogdan Kondracki
Gościem Nuli Stankiewicz i Janusza Strobla był Bogdan Kondracki, producent muzyczny, autor tekstów, multiinstrumentalista, kompozytor. Współpracował m.in. z Dawidem Podsiadło, Lilly Hates Roses, Marylą Rodowicz, Justyną Steczkowska, Kortezem.
-
10.03.2025
-
48 min 13 s
-
-
Prof. Piotr Wyleżoł
Gość:
- prof. Piotr Wyleżoł, kompozytor, pianista jazzowy, wykładowca Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Warszawie
-
03.03.2025
-
54 min 47 s
-
Majka Jeżowska
Gościem Nuli Stankiewicz i Janusza Strobla była piosenkarka i kompozytorka Majka Jeżowska.
-
24.02.2025
-
49 min 44 s
-
PODCASTY
Inne z tej kategorii
-
1 odcinek
-
Na psa urok
32 odcinki„Na psa urok” to audycja, w której Karol Kosiorowski edukuje, bawi i tłumaczy, jak komunikować się z psami, budować z nimi dobrą relację
-
Grać z Chickiem Corea'ą na cztery ręce. Hiromi Uehara w wywiadzie dla RDC
1 odcinek -
Południe RDC
4203 odcinkiZ życiem, werwą i muzyką „Odkrywamy Mazowsze”. Pomagamy odróżnić świat wirtualny od rzeczywistego, a to najlepiej robią nasi eksperci od nowych technologii.