Wieczór RDC
Od kultury, przez naukę, po publicystykę prowadzoną z dziennikarską dociekliwością. Rozmawiamy z ciekawymi gośćmi o świecie, Mazowszu i Warszawie.
Opieka nad dziećmi poniżej 5 roku życia, kobietami w okresie ciąży, porodu i połogu lub chorymi na nowotwory oraz mężczyznami po urazach i zatruciach - to wybrane przyczyny hospitalizacji obywateli Ukrainy w polskich szpitalach. Przeanalizował je zespół naukowy Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Zdaniem naukowców z Zakładu Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego pracujących pod kierunkiem prof. dr hab. Anety Nitsch-Osuch badania mają znaczenie dla przystosowania systemów ochrony zdrowia innych krajów europejskich do zaspokojenia potrzeb zdrowotnych związanych z masowym napływem migrantów i uchodźców wojennych.
Gościem Grzegorza Chlasty była dr Katarzyna Lewtak z Zakładu Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego na Wydziale Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Kategorie:
OGÓLNY OPIS PODCASTU
Poranek RDC
Spotykamy się o poranku z ciekawymi, mądrymi gośćmi. Jest i poważnie i z przymrużeniem oka, a czasem zaczepnie.
Goście:
15.05.2025
25 min 15 s
Gość:
15.05.2025
17 min 22 s
Gościem Poranka RDC był Krzysztof Pyzia, autor książki „Ze mną się nie napijesz?”.
15.05.2025
20 min 16 s
Na przegląd prasy codziennej zaprasza Grzegorz Chlasta.
15.05.2025
01 min 07 s
Goście:
14.05.2025
25 min 27 s
Gość:
14.05.2025
15 min 10 s
Na przegląd prasy codziennej zaprasza Grzegorz Chlasta.
14.05.2025
02 min 03 s
Goście:
13.05.2025
27 min 02 s
Gość:
13.05.2025
22 min 01 s
Na przegląd prasy zaprasza Grzegorz Chlasta.
13.05.2025
01 min 50 s
PODCASTY
Od kultury, przez naukę, po publicystykę prowadzoną z dziennikarską dociekliwością. Rozmawiamy z ciekawymi gośćmi o świecie, Mazowszu i Warszawie.
„Las rzeczy”, czyli o kulturze, wydarzeniach i ciekawych osobowościach
Cezary Polak wraz z Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie zaprasza do słuchania wspólnej audycji „Sport na wirażach historii. Z lamusa Muzeum Sportu i Turystyki”. To historie, o których nie uczą w szkołach. Audycja w każdą sobotę po 7:00
Audycja skierowana do najmłodszych odbiorców, ale i rodzice znajdą coś dla siebie.