Wiadomości
Posłuchaj z regionu
Opis odcinka
Gościem Beaty Jewiarz była Lena Rogowska – Lewandowska (trenerka i ekspertka ds. antydyskryminacji).
Kategorie:
OGÓLNY OPIS PODCASTU
Popołudnie RDC
Towarzyszymy naszym słuchaczom w domu, w pracy i samochodzie. Poruszamy aktualne tematy i gramy świetną muzykę.
Odcinki podcastu (4094)
-
Zimowe kontuzje - jak ich uniknąć?
Zima to nie tylko czas śnieżnych przygód i zimowych sportów, ale niestety także okres zwiększonego ryzyka kontuzji. Śliskie nawierzchnie, nieodpowiednie przygotowanie fizyczne czy brak świadomości o zagrożeniach mogą prowadzić do urazów, takich jak skręcenia, złamania czy urazy kolan.
Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo i spędzić zimę bez wizyt na oddziale ortopedycznym? O tym opowiedział Piotr Branczewski, chirurg ortopeda z ponad 15 letnim stażem pracy, członek Polskiego Towarzystwa Artroskopowego oraz ESSKA-Europen Society for Sports Traumatology, współpracujący z centrum medycznym Medic Park
-
15.12.2024
-
09 min 37 s
-
-
Duet Wspak
"Songs of the Rising Sun" to druga po wydanej w 2023 roku płycie "Radist z neba!" propozycja, którą dwie wspaniałe pieśniarki i multiinstrumentalistki – Adrianna Maria Kafel-Woźniak i Aleksandra Pura-Cidyło odkrywają przed nami swój świat, barwne kulturowo i muzycznie Podlasie, skąd obie pochodzą. Jak same mówią: "Ta płyta to sentymentalna podróż na nasz wschód – tam, gdzie nasz początek i tam… gdzie wschodzi słońce". Usłyszymy na niej dziesięć przepięknych pieśni zaczerpniętych z tradycji ludowej mieszkańców kresów, m.in. łemkowską "Duje witer, duje", ukraińską "Cwite teren", czy białoruską "Kupalinkę".
O swojej przyjaźni, twórczych inspiracjach, najnowszej płycie, ale też wcześniejszej z kolędami opowiedział Duet Wspak, czyli Adrianna Kafel-Woźniak i Aleksandra Pura-Cidyło.
-
15.12.2024
-
12 min 13 s
-
-
Jak dbać o zdrowie dzieci i młodzieży?
Magdalena Halicka, psycholog dzieci i młodzieży, psychotraumatolog, Centrum Terapii Dialog.
-
14.12.2024
-
21 min
-
-
Historia jednej sceny: "Ojciec chrzestny" Francisa Forda Coppoli,
Dziś "Ojciec chrzestny" Francisa Forda Coppoli, pierwsza odsłona największej gangsterskiej epopei w dziejach X Muzy.
-
14.12.2024
-
08 min 33 s
-
-
Wojciech Wójcik
Wojciech Wójcik, autor książki "Piąty Akt"
-
14.12.2024
-
24 min 58 s
-
-
XII Festiwal Polska w IMCE
Łukasz Kos, reżyser teatralny, m.in spektaklu "Rewizor" w Teatrze Imka, opowiedział m.in o festiwalu XII Festiwal Polska w IMCE – Niecodzienny Festiwal Teatralny i o spektaklu "Strasznie śmiesznie" w Tatrze Starym
-
14.12.2024
-
20 min 08 s
-
-
PCK - grudniowe akcje pomocowe, kampanie społeczne i obchody stulecia działalności na Mazowszu
8 grudnia przypada ważna rocznica dla międzynarodowego prawa humanitarnego (MPH). 19 lat temu, 8 grudnia 2005 roku przyjęto III Protokół Dodatkowy do Konwencji Genewskich ustanawiający dodatkowy znak chroniony, znak Czerwonego Kryształu. Tego dnia, Ukraiński Czerwony Krzyż wspólnie z innymi Stowarzyszeniami Czerwonego Krzyża pragną zwrócić uwagę na swoją stałą współpracę w zakresie zapobiegania niewłaściwemu wykorzystywaniu znaku czerwonego krzyża, angażując się w jednodniową transgraniczną kampanię ochrony znaku w mediach społecznościowych. PCK przypomina o historii i znaczeniu znaku czerwonego krzyża, ale także zachęca do udziału w swoich akcjach, szczególnie w grudniu, gdy idea pomocy osobom starszym, samotnym, pokrzywdzonym przez los jest szczególnie ważna. O kampaniach i wydarzeniach grudniowych (#JeszczeTuJestem - kampania, która zmienia życie seniorów; konkurs "Siła KRWIobiecości", przygotowania do Gwiazdki dla potrzebujących), ale także o obchodach stulecia działalności PCK na Mazowszu (Kozienice, Ostrołęka, w najbliższym tygodniu Ciechanów i Garwolin) opowiadał Michał Mikołajczyk, prezes zarządu Mazowieckiego Oddziału Okręgowego PCK
-
08.12.2024
-
15 min 56 s
-
-
Tomasz Tyndyk
Gość: Tomasz Tyndyk, aktor teatralny, serialowy i filmowy, fotograf. Występował u Polańskiego, Glińskiego czy Warlikowskiego. Ostatnio można zobaczyć aktora w sztuce "Kiedy stopnieje śnieg" (TR Warszawa) "Matki pingwinów" i "Przysięga Ireny".
-
07.12.2024
-
20 min 59 s
-
-
Historia jednej sceny | 50 lat od premiery „Nie ma róży bez ognia”
Gościem Cezarego Polaka był Rafał Dajbor- aktor i dziennikarz. Autor m.in. książek: "Jak u Barei, czyli kto to powiedział", która odkryła kulisy powstawania kultowych scen kina Stanisława Barei oraz jej kontynuacji - "Mój mąż jest z zawodu dyrektorem, czyli Jak u Barei 2"
-
07.12.2024
-
20 min 07 s
-
-
Tymon Ateńczyki w Collegium Nobilium
Prof. Jarosław Gajewski, reżyser, aktor, dyrektor Teatru Polskiego zaproszał na pokaz warsztatowy w związku z pracą nad "Tymonem Ateńczykiem" W. Szekspira, w reż. Włodzimierza Staniewskiego.
-
07.12.2024
-
18 min 15 s
-
PODCASTY
Inne z tej kategorii
-
-
Wyzwania przyszłości
79 odcinkówJak dbać o zdrowie psychiczne dzieci? Jak wspierać uczniów w kryzysie emocjonalnym w szkole, jak oswoić trudne emocje u dzieci w wieku przedszkolnym? O roli dorosłych w zapobieganiu kryzysom i rozwojowi depresji, pierwszej pomocy emocjonalnej w domu, w szkole, w środowisku lokalnym będziemy rozmawiać w każdą środę o 18.30.
CYKL PROGRAMÓW POWSTAŁ PRZY WSPÓŁPRACY Z MAZOWIECKIM KURATORIUM OŚWIATY
-
Łosiowisko
611 odcinkówHistoria, tradycje, kultura Mazowsza.
-
Południe RDC
4022 odcinkiZ życiem, werwą i muzyką „Odkrywamy Mazowsze”. Pomagamy odróżnić świat wirtualny od rzeczywistego, a to najlepiej robią nasi eksperci od nowych technologii.