Gościem audycji był dr inż. Błażej Ciarkowski z Katedry Historii Sztuki Uniwersytetu Łódzkiego, badający m.in. warszawskie stacje kolejowe w ramach projektu InnovaConcrete.
Zapraszamy do audycji ludzi, którzy mieli odwagę, inwencję i upór działać inaczej niż dyktowała im tradycja i otoczenie. Są wśród nich zarówno postaci z pierwszych stron gazet, jaki i zwykli Nowakowie i Kowalscy, którzy robią rzeczy niezwykłe i nie są szerzej znani poza swoim środowiskiem. Punktem wyjścia rozmów najczęściej bywają aktualne wydarzenia i problemy, ale prowadzący chętnie zagłębia się też w przeszłość.
Odcinki podcastu (1496)
Album z serii „Było takie miasto…” autorstwa Rafała Bielskiego
Album z serii „Było takie miasto…” autorstwa Rafała Bielskiego. Tym razem obejmie okres 1905-1918- o czym opowiedział autor.
75 lat temu zakończył się Zjazd Filmowy w Wiśle. O wydarzeniu, które miało wpływ na polską kinematografię rozmawialiśmy z Katarzyną Wajdą, historyczką polskiego kina, FINA.
Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki i Fundacja Bęc Zmiana zapraszają do udziału w programie dyskursywnym towarzyszącym wystawie „Dom dla kultury” będącej prezentacją fotografii Nicolasa Grospierre’a.
O Architekturze (nie) zrównoważonej porozmawialiśmy z Bolesławem Stelmachem – architektem, autorem m.in. Centrum Chopinowskiego w Warszawie, Muzeum Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli a także rozbudowy obiektów Sejmu, dyrektorem Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki (NIAiU).