W audycji o „Warszawskiej terapii” Duet Wina Wiatru, czyli Julia Bzura i Miłosz Żbikowski w towarzystwie Marka Bzury. Łączą poezję z rapowym i punkowym undergroundem.
Zapraszamy do audycji ludzi, którzy mieli odwagę, inwencję i upór działać inaczej niż dyktowała im tradycja i otoczenie. Są wśród nich zarówno postaci z pierwszych stron gazet, jaki i zwykli Nowakowie i Kowalscy, którzy robią rzeczy niezwykłe i nie są szerzej znani poza swoim środowiskiem. Punktem wyjścia rozmów najczęściej bywają aktualne wydarzenia i problemy, ale prowadzący chętnie zagłębia się też w przeszłość.
Odcinki podcastu (1517)
Finisaż wystawy "Wolne żarty. Humor lat 90."
gość: Grzegorz Wasowski, satyryk, współtwórca programu Komiczny Odcinek Cykliczny i członek zespołu hip-hopowego T-raperzy znad Wisły
Futbol dawnej Warszawy: Świt i gazownia - połączył nas sport!
Od dzisiaj w Muzeum Gazowni Warszawskiego zobaczymy wystawę czasową poświęconą historii sportowego klubu Świt Warszawa. O ekspozycji mówił dr hab. Robert Gawkowski - historyk sportu i turystyki, Kierownik Działu Wystaw i Projektów Naukowych w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.
W Kawęczynie dzisiaj rusza African Beats Festival, największy w tej części Europy festiwal muzyczno - podróżniczy, ukazujący bogactwo kultury afrykańskiej. O festiwalu opowiadał dziennikarz Polskiego Radia RDC - Cyryl Skiba, który na bieżąco relacjonował przebieg imprezy.
O jednej z najinteligentniejszych polskich komedii "Giuseppe w Warszawie"
W tym tygodniu minęła 60 rocznica premiery komedii "Giuseppe w Warszawie" reżyserii Stanisław Lenartowicza. Jak wyglądała praca od kuchni przy filmie, jak został znaleziony do niego włoski aktor, które sceny miały być ocenzurowane? O tym mówił reżyser, a prywatnie uczeń i przyjaciel Stanisława Lenartowicza - Waldemar Krzystek.
Z okazji 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Orkiestra Ludwika Sarskiego nagrali nową wersję "Piosenki o mojej Warszawie". Opowiadają o tym: Piotr Tomala i Damian Szymczak - Członkowie Orkiestry Ludwika Sarskiego.
"Proszę to wyciąć", czyli historia scen wyciętych z polskich filmów w pierwszym ćwierćwieczu PRL
O cenzurze i wycinanych scenach w powojennych filmach: Piotr Śmiałowski - Autor książki "Proszę to wyciąć", czyli historia scen wyciętych z polskich filmów w pierwszym ćwierćwieczu PRL.
O sporcie, celebrytach i dopingu. O starożytnych igrzyskach olimpijskich
Gościem audycji był dr hab. Robert Gawkowski - historyk sportu i turystyki, Kierownik Działu Wystaw i Projektów Naukowych w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.