Wiadomości
Posłuchaj z regionu
Opis odcinka
Czy i jak zmieniło się nasze poczucie humoru na przestrzeni ostatnich trzydziestu lat? Z czego śmialiśmy się w prasie, radiu, telewizji pod koniec ubiegłego wieku? Tego wszystkiego możemy się dowiedzieć na nowej wystawie Muzeum Karykatury. Gościem audycji była Olga Drenda, pisarka, eseista, tłumaczka, autorka książek m.in. „Duchologia polska i Rzeczy i ludzie w czasach transformacji”, współkuratorka wystawy.
Kategorie:
OGÓLNY OPIS PODCASTU
Plan na weekend
Odcinki podcastu (423)
-
Ogólnopolski Festiwal MIT TON — Piosenki Andrzeja Zauchy
Zbliża się Festiwal MIT TON, na którym młodzi artyści będą wykonywać utwory Andrzeja Zauchy. O imprezie i spotkaniu w Domu Kultury Dorożkarknia mówiły:
- Anna Michalak-Pawłowska - Twórczyni i dyrektorka Domu Kultury Dorożkarnia
- Beata Molak - Bychawska - Piosenkarka solowa i sesyjna, autorka tekstów, laureatka festiwali międzynarodowych i krajowych, przedstawicielka SAWP, która już po raz drugi zasiądzie w jury festiwalu MIT TON
-
05.04.2024
-
18 min 25 s
-
Wielkanoc w ikonach
Wielkanoc to nieodłączny motyw związany z ikonami. O czym nam mówi symbolika wielkanocnych ikon? Jak je odczytywać?
O tym i aktualnej ekspozycji muzealnej pracownik naukowy wydziału Artes Liberales, prowadzący Muzeum Ikon - Vitali Michalczuk.
-
29.03.2024
-
18 min 55 s
-
-
Koncert zespołu Karakal
Bałkany, Persja, Syria, Indie, Anatolia, Europa Zachodnia, Afryka Północna - muzyczne wpływy z tych części świata usłyszymy na zbliżającym się koncercie zespołu Karakal.
O występie i zespole mówili w audycji muzycy Wit Gudowski i Ramzi Atttia.
-
29.03.2024
-
29 min 21 s
-
-
Teraz odtwarzane
Wolne żarty. Humor lat 90 - wystawa w Muzeum Karykatury
Czy i jak zmieniło się nasze poczucie humoru na przestrzeni ostatnich trzydziestu lat? Z czego śmialiśmy się w prasie, radiu, telewizji pod koniec ubiegłego wieku? Tego wszystkiego możemy się dowiedzieć na nowej wystawie Muzeum Karykatury. Gościem audycji była Olga Drenda, pisarka, eseista, tłumaczka, autorka książek m.in. „Duchologia polska i Rzeczy i ludzie w czasach transformacji”, współkuratorka wystawy.
-
22.03.2024
-
20 min 38 s
-
Odtwarzam
-
-
Pożegnanie z wystawą "Warszawa w budowie: Zimno już było"
Przed nami ostatni weekend wystawy "Warszawa w Budowie: Zimno już było". O finisażu i idei ekspozycji opowiadała współkuratorka wystawy Wanda Kaczor z Muzeum Warszawy.
-
22.03.2024
-
16 min 04 s
-
-
Nowa wystawa o warszawskim osiedlu Praga II
Tuż przy Placu Hallera otwarto czasową wystawę poświęconą historii osiedla Praga II. Oprócz zdjęć, zobaczymy zabytkowe eksponaty, przedmioty codziennego użytku z czasów budowy osiedla i archiwalne teksty prasowe.
- Marcin Szczęsny Rosołowski - Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego, Współautor książki "Siedem wieków Warszawy: kalendarium historii miasta do końca XIX wieku"
-
15.03.2024
-
21 min 11 s
-
Portret obciętej głowy. Spotkanie w ramach cyklu VISUAL ART
W najbliższy weekend kolejne spotkanie w ramach cyklu otwartych wykładów poświęconych arcydziełom sztuki obecnej cywilizacji. O spotkaniu, symbolice sztuk wizualnych i najbliższych planach mówił
- Piotr Janowczyk - artysta wizualny, wykładowca współczesnych technik obrazowania i kultury wizualnej na Uniwersytecie Warszawskim, w Akademii WIT pod auspicjami Polskiej Akademii Nauk oraz w Akademii Fotografii w Warszawie
-
15.03.2024
-
18 min 18 s
-
Wystawa "Prawobrzeżne" w Muzeum Warszawskiej Pragi
W Muzeum Warszawskiej Pragi możemy zapoznać się z historiami dziewięciu wyjątkowych kobiet związanych z prawobrzeżną Warszawą. O wystawie pt. "Prawobrzeżne" mówiła Jolanta Wiśniewska, kuratorka wystawy, Muzeum Warszawskiej Pragi.
-
08.03.2024
-
18 min 59 s
-
-
PrzeWodniczka: Natura jest kobietą
W Stacji Praga przygotowano warsztaty muzyczne, dyskusje, prelekcje, koncerty w ramach festiwalu "PrzeWodniczka: Natura jest Kobietą". O weekendowych spotkaniach mówiły:
- Gosia Rada Wysocka - absolwentka geologii, podróżniczka, artystka, taterniczka jaskiniowa, jedna z założycielek Stowarzyszenia Punkt Informacji Klimatycznej Wodniczka
- Ania Jażdżyk - artystka zajmująca się malarstwem, muzyką i aktorstwem współpracująca ze Stacją Praga
-
08.03.2024
-
21 min 02 s
-
Kino Afryki w Amondo
W warszawskim kinie Amondo przygotowano przegląd kina afrykańskiego. Będziemy mogli poznać lepiej historię afrykańskiego kina, jak i tytuły z ostatnich lat, które zawojowały światowe festiwale.
Michał Konarski - Kurator kina Amondo, redaktor portalu Pełna Sala
-
01.03.2024
-
17 min 24 s
-
PODCASTY
Inne z tej kategorii
-
1 odcinek
-
Trzeba marzyć
959 odcinkówNadajemy o nas, o naszych muzycznych przyjaciołach. Nadajemy utwory, których nie usłyszycie w „mainstreamowych” mediach. Nadajemy pozytywne myśli. Gdziekolwiek Was zastajemy w te poniedziałkowe wieczory, dobrze jest wiedzieć, że nas słuchacie!
-
Polak potrafi
1514 odcinkówCezary Polak zaprasza do audycji ludzi, którzy mieli odwagę działać inaczej
-
Śladami. 63 miejsca Powstania Warszawskiego
63 odcinkiPrzez 63 dni, od 1 sierpnia do 2 października, codziennie, będą mogli Państwo odbyć podróż wśród miejsc, domów, ulic, które Powstanie Warszawskie pamiętają.