Wiadomości
Posłuchaj z regionu
Opis odcinka
Tematy związane z najnowszymi trendami w social mediach, w tym wpływem algorytmów na zasięgi treści, rosnącą rolą influencerów, wyzwania związane z wiarygodnością i autentycznością w internecie oraz tym, jak śledzą nas technologiczni giganci.
Gościem audycji był Wojtek Kardyś, ekspert ds. komunikacji internetowej i social media
OGÓLNY OPIS PODCASTU
Magazyn „Technologicznie mówiąc”
Współczesny świat zmienia się w zawrotnym tempie, a technologie, które kształtują naszą codzienność, stają się coraz bardziej złożone i wszechobecne. W odpowiedzi na rosnącą potrzebę edukacji oraz zrozumienia innowacyjnych rozwiązań powstał program "Technologicznie mówiąc" – audycja, która w sposób przystępny, interesujący i inspirujący wprowadza słuchaczy w fascynujący świat technologii.
Naszą misją jest nie tylko informowanie o najnowszych trendach i rozwiązaniach technologicznych, ale przede wszystkim edukowanie – tak, aby każdy odbiorca, niezależnie od wieku czy znajomości rozwiązań ze świata technologii, mógł lepiej zrozumieć jej wpływ na nasze życie. Realizując misję mediów publicznych stawiamy na promowanie nowoczesnej wiedzy oraz ułatwianie dostępu do rzetelnych i wartościowych informacji o innowacjach, które mogą pomóc w rozwijaniu społeczeństwa obywatelskiego.
Czego mogą oczekiwać słuchacze?
- Aktualności ze świata technologii. Od sztucznej inteligencji, przez robotykę, po nowinki ze świata technologii – każda audycja będzie przeglądem najnowszych wiadomości z branży technologicznej, zarówno z Polski, jak i ze świata.
- Rozmowy z ekspertami. Co tydzień gośćmi programu będą specjaliści – naukowcy, przedsiębiorcy i wizjonerzy, którzy podzielą się swoim doświadczeniem i opiniami na temat przyszłości technologii oraz jej wpływu na życie każdego z nas.
- Praktyczne porady i edukacja technologiczna: Zrozumienie nowych technologii to dziś klucz do sukcesu oraz zadbania o bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Celem audycji jest informowanie, jak nowe narzędzia mogą być użyteczne w codziennym życiu.
Dlaczego warto nas słuchać?
- Obiektywność i rzetelność. Jako medium publiczne kierujemy się najwyższymi standardami dziennikarskimi, dostarczając tylko sprawdzone i bezstronne informacje.
- Przystępny język: Technologia nie musi być skomplikowana. W prosty i zrozumiały sposób tłumaczymy złożone zagadnienia.
„Technologicznie mówiąc” to więcej niż tylko program informacyjny i edukacyjny. To przestrzeń, w której technologia spotyka się z codziennym życiem, a edukacja staje się inspiracją do działania i pomaga lepiej zrozumieć zjawiska, które nas otaczają.
Odcinki podcastu (4)
-
Teraz odtwarzane
Social media - najnowsze trendy, wpływ algorytmów na zasięgi, rola influencerów
Tematy związane z najnowszymi trendami w social mediach, w tym wpływem algorytmów na zasięgi treści, rosnącą rolą influencerów, wyzwania związane z wiarygodnością i autentycznością w internecie oraz tym, jak śledzą nas technologiczni giganci.
Gościem audycji był Wojtek Kardyś, ekspert ds. komunikacji internetowej i social media
-
02.10.2024
-
25 min 04 s
-
Odtwarzam
-
-
Nowy rok akademicki vs nowe technologie
Nowy rok akademicki vs nowe technologie. Jak wygląda kwestia wykorzystania sztucznej inteligencji w środowisku akademickim i jak z niej korzystają... studenci. Bazujemy i wychodzimy od raportu edukacyjnego na ten temat. Jakich zmian wymaga szkolnictwo wyższe? Jakie kompetencje przyszłości są dzisiaj szczególnie pożądane w gronie studentów?
Gośćmi audycji byli:
- Kamil Tomkowicz, Fundacja Our Future Foundation
- Maksymilian Janusz Mirecki, Fundacja Our Future Foundation
-
02.10.2024
-
20 min 17 s
-
Jakie są różnice między polskim i zagranicznym modelem językowym?
Fundacja SpeakLeash to twórcy polskiego modelu językowego nazywanego (mylnie, ale bardzo często) "polskim Chatem GPT". Jakie są różnice między polskim i zagranicznym modelem językowym. Jakie mogą być jego zastosowania. Jakie są jego mocne i słabe strony.
Gościem audycji był Sebastian Kondracki Chief Innovation Officer w firmie Deviniti, Fundacja SpeakLeash.-
25.09.2024
-
25 min
-
-
Jakie systemy AI będą zakazane?
Jakie systemy AI będą zakazane? Co zmienią nowe przepisy, na co każdy z nas powinien uważać w kontaktach z AI, jakie kary będą grozić za łamanie nowego prawa? Dodatkowo szerzej porozmawiamy o AI jako zjawisku, które zmienia nasze życie, na które informacyjny boom jest już trochę mniejszy, ale od którego odwrotu nie ma.
Oprócz "zagrożeń" porozmawiajmy też o szansach - czyli jak AI jest wykorzystywane w informatyzacji usług i kraju. Jak narzędzia z zakresu AI są stosowane w Polsce przez administrację publiczną i jak potrafią pomóc/odciążyć pracę.
Gośćmi audycji byli:
- Pamela Krzypkowska - Dyrektorka Departamentu Badań i Innowacji w Ministerstwie Cyfryzacji
- Sebastian Kondracki Chief Innovation Officer w firmie Deviniti, Fundacja SpeakLeash.
-
25.09.2024
-
19 min 25 s