Bez cennika, ale z duchowym wsparciem. „Ksiądz z Osiedla” otworzył kawiarnię nad Wisłą

  • 11.07.2024 12:41

  • Aktualizacja: 21:08 11.07.2024

Nowa, wyjątkowa klubokawiarnia na mapie Warszawy. „Cyrk Motyli”nie ma cennika, ale za to można tu dostać duchowe wsparcie. – To miejsce, w którym każdy może czuć się bezpiecznie i komfortowo – tłumaczy ksiądz Rafał Główczyński, znany jako Ksiądz z Osiedla, który kawiarnię otworzył.

Nowa, wyjątkowa kawiarnia w Warszawie. To „Cyrk Motyli”, w którym nie ma cennika. Lokal na bulwarach założył ksiądz Rafał Główczyński, znany z mediów społecznościowych jak Ksiądz z Osiedla. Jak przyznał w rozmowie z RDC – to miejsce otwarte dla każdego. 

Dla osób, które poszukują czegoś duchowego. Wierzących i niewierzących, dla tych, którzy by chcieliby usiąść wspólnie, pogadać. I tutaj będziemy bazowali na kursie "Alfa", który ma taką formę różnych rozmów. Właśnie na tematy duchowe, ale zaczynając od takich bardzo prostych rzeczy, które potem dla chętnych są możliwością pójścia w kierunku czegoś głębszego – mówił.

Miejsce jest wyjątkowe, bo nie posiada cennika. Każdy daje „co łaska”.

Brak cennika wynika z tego, że wiele osób w Warszawie mówi, że życie w stolicy dla nich jest po prostu za drogie. My chcemy w jakiś sposób wyjść do takich osób, które właśnie chciałyby pójść w jakieś fajne miejsce, ale ich nie stać. Ten system, że nikt się nie pyta o pieniądze, tylko cieszy się z tego, że jesteś, jest takim, który po prostu chcemy tutaj tworzyć – dodał.

W planach są także codzienne wydarzenia. Wtorki dla seniorów, środy dla samotnych, a w soboty imprezy bez alkoholu.

– Młodzi mi mówią „Księże, ale tak bez niczego to nudno”. Ja odpowiadam „To chodźcie, zobaczcie czy na czysto rzeczywiście jest nudno, czy może jednak zobaczycie, że można inaczej” – powiedział.

Klubokawiarnia "Cyrk Motyli" otwarta jest codziennie w godzinach popołudniowych do końca września.

Czytaj też: „Pod wspólnym niebem”. Letni przegląd filmów w Warszawie

Źródło:

RDC

Autor:

Miłosz Kuter/MC