Radosław Witkowski z wotum zaufania i absolutorium. Pierwszy raz od pięciu lat

  • 24.06.2024 13:11

  • Aktualizacja: 16:44 24.06.2024

Prezydent Radomia z wotum zaufania - po raz pierwszy od pięciu lat. Radni zadecydowali także o udzieleniu Radosławowi Witkowskiemu absolutorium.

Prezydent Radomia z wotum zaufania po raz pierwszy od pięciu lat. Prezydent Radosław Witkowski i jego zastępcy przedstawili raport dotyczący stanu miasta, a potem rozpoczęła się debata. Ostatecznie radni uznali, że prezydent zasługuje na wotum zaufania.

Zdaniem prezydenta Radosława Witkowskiego, to dobry początek nowej kadencji.

To była merytoryczna dyskusja, zarówno nad raportem, jak i również nad sprawozdaniem finansowym. Przed nami trudne czasy, które są spowodowane tymi kilkoma latami złego finansowania samorządów prowadzonego przez PiS. Więc moje nadzieje tym bardziej rosną na dobrą współpracę z polskim rządem, jak i również z Radą Miejską — powiedział Witkowski.

Rok temu prezydent Radomia nie otrzymał poparcia radnych.

— Tym razem niespodzianek nie będzie — zapewniał przewodniczący rady Mateusz Tyczyński. — Jestem przekonany, że rada tej kadencji nie będzie bawić się w politycznej gierki, nie będzie bawić się w rzeczy, które miastu nie służą, tylko uczciwie rozpatrzy przedstawione dokumenty i udzieli wotum zaufania — mówił.
   
 Radni zadecydowali też o absolutorium. W obu głosowaniach oddano po 22 głosy. 13 radnych było za, 8 przeciw, 1 radny się wstrzymał. Trzej byli nieobecni.

Czytaj też: Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu zwolniony dyscyplinarnie

 

Źródło:

RDC

Autor:

Anna Orzeł/PL

Kategorie: