Miał zgwałcić mieszkankę Płocka. 18-letni obywatel Ukrainy trafił do aresztu

  • 27.03.2025 20:42

  • Aktualizacja: 20:06 27.03.2025

Osiemnastoletni obywatel Ukrainy, który miał zgwałcić kobietę w Płocku, trafił do aresztu. Sąd Okręgowy w Płocku uwzględnił wniosek prokuratora, mimo że wcześniej Sąd Rejonowy w Płocku nie zgodził się na zastosowanie aresztu. Mężczyzna nie przyznał się do winy.

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 18-letni obywatel Ukrainy, który jest podejrzany o zgwałcenie płocczanki. Sąd Okręgowy w Płocku uwzględnił wniosek prokuratora.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Płocku Bartosz Maliszewski przekazał, że wcześniej Sąd Rejonowy w Płocku nie zgodził się na zastosowanie aresztu. 

W tej sprawie prokurator rejonowy w Płocku złożył zażalenie na niezastosowanie tymczasowego aresztowania. Sąd Okręgowy w Płocku przychylił się do tego zażalenia i zastosowano areszt tymczasowy względem tego podejrzanego — poinformował Maliszewski. 

Do zdarzenia miało dojść w nocy z 1 na 2 marca na płockim osiedlu Podolszyce. Prokurator postawił osiemnastolatkowi zarzut zgwałcenia kobiety. Mężczyzna nie przyznał się do winy. 

Czytaj też: Ciało kobiety w mieszkaniu w Repkach k. Sokołowa Podlaskiego. Są zarzuty dla jej znajomego

Źródło:

RDC

Autor:

Katarzyna Piórkowska/DJ

Kategorie: