Wiadomości
Udostępnij:
Nielegalna fabryka papierosów. Ośmiu cudzoziemców z zarzutami
-
19.02.2025 09:52
-
Aktualizacja: 14:27 19.02.2025
Ośmiu cudzoziemców w wieku od 17 do 65 lat zostało zatrzymanych w związku z likwidacją fabryki papierosów na Mazowszu. Znaleziono blisko 700 tys. sztuk nielegalnie wyprodukowanych papierosów, a ich rynkowa wartość wynosi ponad 600 tys. zł. Zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.
Zlikwidowana fabryka papierosów, zatrzymanie 8 osób, w tym 5 obywateli Armenii i 3 obywateli Ukrainy, przejęcie prawie 700 tys. papierosów, to efekt działań funkcjonariuszy CBŚP i KAS.
Funkcjonariusze w trakcie przeszukania posesji i pomieszczeń gospodarczych, a także garażu znaleźli m.in. owijarki, pakowarkę i maszyny do nabijania gilz papierosowych oraz ponad 86 tys. gilz papierosowych i ponad 28 tys. opakowań na papierosy (zbiorczych i jednostkowych).
– Na posesji i w samochodzie dostawczym wykryli blisko 700 tys. sztuk nielegalnie wyprodukowanych papierosów – prawie 450 tys. sztuk luzem, a 240 tys. sztuk spakowanych i przygotowanych do dystrybucji – poinformowała rzecznik prasowy Szefa Krajowej Administracji Skarbowej Justyna Pasieczyńska. Dodała, że szacunkowa wartość rynkowa zabezpieczonych wyrobów tytoniowych to ponad 600 tys. zł.
Zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, przestępstw karno-skarbowych i podrabiania znaków towarowych.
Na wniosek prokuratora sąd wobec czterech podejrzanych zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące, pozostali czterej mają zakaz opuszczania kraju i dozór policyjny.
Sprawa ma charakter rozwojowy. W akcji brali udział funkcjonariusze lubelskiej KAS i CBŚP z Lublina.
Czytaj też: Służba Więzienna w Warszawie szuka pracowników. Jakie są kryteria?
Źródło:
Autor:
RDC /PA