Nagroda Literacka im. W. Gombrowicza. W sobotę rozstrzygnięcie konkursu

  • 13.09.2022 21:38

  • Aktualizacja: 21:11 26.09.2022

W sobotę poznamy laureata Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza. Wyróżnienie ustanowione przez radomski samorząd i muzeum pisarza we Wsoli przyznawane jest za prozatorski debiut. Autor najlepszej książki otrzyma 40 tysięcy złotych i lornetkę.

Nagroda im. Witolda Gombrowicza cieszy się coraz większym uznaniem i zainteresowaniem środowiska literackiego. W tym roku jury otrzymało i oceniło prawie sto książek, z których wybrało i nominowało pięć.

- Za parę lat przeczytamy teksty literackie debiutantów, które będą opowiadały o wojnie, o migrantach, o tych wszystkich nieszczęściach, które toczą się dookoła. Na razie w tej edycji dominowały tematy osobiste, prywatne. Wśród książek nominowanych, dwie mówią o tak istotnym temacie, jak eutanazja - mówi Tomasz Tyczyński, kurator Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli.


Zdaniem prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego, konkurs to znakomita wizytówka i sposób na promocje miasta.

- W tym roku udowadniamy, że udało się, a Radom również pięknie promuje się Nagrodą Literacką im. Witolda Gombrowicza. Radom, radomska kultura, a my możemy wspierać młodych, utalentowanych twórców - wyjaśnia. 
   

Konkursowi, który w tym roku zorganizowano po raz siódmy, patronuje Rita Gombrowicz, żona nieżyjącego pisarza.

Czytaj też: MKiDN: Zbigniew Wawer ponownie dyrektorem Muzeum Łazienki Królewskie

Źródło:

RDC

Autor:

Anna Orzeł/PL

Kategorie: