O archiwum Zbigniewa Herberta (rękopisach i maszynopisach utworów, szkicownikach, korespondencji, dokumentach osobistych) opowiedziała Anna Romaniuk, kierowniczka Zakładu Rękopisów Biblioteki Narodowej w ramach naszego cyklu "Skarby Pałacu Rzeczpospolitej".
Porozmawialiśmy także o sztuce "Skok wzwyż" na motywach książki Macieja Jakubowiaka "Hanka. Opowieść o awansie" w reżyserii Wojciecha Rodaka, która 5 lipca miała premierę na Małej Scenie Teatru Dramatycznego. Sceniczna adaptacja autobiograficznego eseju Macieja Jakubowiaka to opowieść o awansie, w szczególności awansie kobiet, na przestrzeni trzech generacji żyjących w Polsce XX wieku i XXI wieku". Zespołowi aktorskiemu Teatru Dramatycznego towarzyszy na scenie niezawodowa aktorka Ewa Błasiak, wyłoniona w otwartym naborze "ekspertka codzienności", która losy tytułowej Hanki ukazuje również przez pryzmat własnych doświadczeń. O niezwykłym eksperymencie teatralnym, jakim jest budowanie tej roli, Ewa Błasiak opowie w Wieczorze Literackim.
Gościem Jana Bończa-Szabłowskiego był także dyrektor Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli Tomasz Tyczyński, który zaprosi na niedzielne obchody 120.rocznicy urodzin pisarza i przybliży obecną działalność placówki i wydarzenia odbywające się w ramach Roku Gombrowiczowskiego.
Na zakończenie Wieczoru Literackiego swoim wspomnieniem zmarłego niedawno muzyka i kompozytora Tadeusza Woźniaka podzielił się redaktor naczelny dziennika "Rzeczpospolita" Bogusław Chrabota.