Nadajemy o nas, o naszych muzycznych przyjaciołach. Nadajemy utwory, których nie usłyszycie w „mainstreamowych” mediach. Nadajemy pozytywne myśli. Gdziekolwiek Was zastajemy w te poniedziałkowe wieczory, dobrze jest wiedzieć, że nas słuchacie!
Odcinki podcastu (956)
Magdalena Grzebałkowska
Gościem Nuli Stankiewicz i Janusza Strobla była Magdalena Grzebałkowska, autorka książki „Dezorientacja. Biografia Marii Konopnickiej”.
Pospieszalscy śpiewają (i grają) Herberta, Baczyńskiego, Norwida i innych, czyli największy rodzinny zespół w Polsce i wiersze największych polskich poetów. O płycie „Dom” opowiedziali Mateusz i Basia Pospieszalscy.
Jakub Józef Orliński, to jeden z najwybitniejszych polskich kontratenorów. Ukończył studia na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina i The Juilliard School w Nowym Jorku. W tym roku został laureatem nagrody "Fryderyka" za album "Beyond". Występuje na największych scenach muzycznych, operowych na całym świecie, m.in w Metropolitan Opera House w Nowym Jorku czy Royal Opera w Londynie. W tym roku zaśpiewał w trakcie ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich.
Gościem Nuli Stankiewicz i Janusza Strobla była Magdalena Majewska, tłumaczka i dziennikarka, pracuje w Ministerstwie Spraw Zagranicznych w ramach projektów polskiej dyplomacji publicznej i kulturalnej promuje za granicą polską kulturę, język, naukę i sport. Autorka książki "Paderewski" wydanej przez Państwowe Wydawnictwo Muzyczne.
prof. Joanna Ławrynowicz-Just, pianistka, Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina
ad. dr hab. Konrad Skolarski, pianista, uczeń Janusza Olejniczaka, gdy ten miał 14-17 lat, wykładowca UMCF
Jerzy Maksymiuk, dyrygent, pianista, kompozytor
prof. Adam Palma, gitarzysta. Wykładowca gitary na Uniwersytecie Salford w Wielkiej Brytanii oraz profesor gitary jazzowej w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku