Wiadomości
Posłuchaj z regionu
Opis odcinka
Goście:
- Edyta Cichocka – psycholog, inicjatorka i koordynatorka projektów z obszaru profilaktyki kryzysów psychicznych i promocji zdrowia psychicznego dla dzieci, młodzieży i ich rodzin,
- Łukasz Szostakiewicz – lekarz, specjalista psychiatrii, psychiatrii dzieci i młodzieży oraz psychoterapii dzieci i młodzieży. W Stowarzyszeniu Integracja prowadzi warsztaty psychoedukacyjne i prelekcje dla młodzieży i ich rodziców.
Kategorie:
OGÓLNY OPIS PODCASTU
Popołudnie RDC
Towarzyszymy naszym słuchaczom w domu, w pracy i samochodzie. Poruszamy aktualne tematy i gramy świetną muzykę.
Odcinki podcastu (4223)
-
Historia jednej sceny | „Czarne chmury”
O okolicznościach powstania i życiu poza ekranowym serialu „Czarne chmury”
-
05.04.2025
-
11 min 20 s
-
-
Konkurs „Dzikie Zakątki”
gość: Klara Rościszewska, kierowniczka zespołu edukacji Fundacji WWF Polska
-
05.04.2025
-
17 min 44 s
-
-
XXIX Spotkania Konserwatorskie „Sztuka Konserwacji 202” | wystawa „MIK – 25 lat w ochronie dziedzictwa”
goście: dr Piotr Zambrzycki, Międzyuczelniany Instytut Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP w Warszawie i Piotr Grzegorz Mądrach, dyplomowany konserwator zabytków, rzeczoznawca konserwacji zabytków: Polskiej Izby Artystów Konserwatorów Dzieł Sztuki Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków Związku Polskich Artystów Plastyków
-
05.04.2025
-
18 min 47 s
-
-
Wystawa malarstwa „Między światłem a cieniem” Grupy Trzy Barwy
13 kwietnia o godz. 16.00 w bielańskiej Galerii Krużganek (ul. Dewajtis 3) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa „Między światłem a cieniem” Grupy Trzy Barwy w składzie: Barbara Golimowska, Iwona Piszczelska, Ryszarda Łucja Jagielska, Joanna Adamek. Temat ekspozycji skłania artystki do twórczych poszukiwań odpowiedzi na pytania: Czym jest dla mnie światło, a czym cień? Czy jest jakieś pomiędzy, a jeśli tak, to czym ono jest? Co jest źródłem światła, a co cienia? Wernisaż rozpocznie się recitalem w wykonaniu Marty Pill oraz Anny Pill-Pietkiewicz, a szerzej o wydarzeniu opowiadały goszczące w naszym studiu artystki: Barbara Golimowska, Iwona Piszczelska, Ryszarda Łucja Jagielska, Joanna Adamek oraz Marta Pill.
-
30.03.2025
-
16 min 28 s
-
-
Premiera albumu „Wojciech Fangor”
Nakładem wyd. BOSZ ukazał się niezwykły album poświęcony twórczości Wojciecha Fangora. Publikacja prezentuje najważniejsze prace wybitnego i unikalnego malarza, rysownika, rzeźbiarza i plakacisty XX wieku; współtwórcy "polskiej szkoły plakatu". Wojciech Fangor (1922–2015) był polskim malarzem (figuratywnym i abstrakcjonistą), grafikiem i twórcą artystycznych instalacji, a jego twórczość miała znaczny wpływ na rozwój sztuki abstrakcyjnej i op-art w Polsce. Charakterystyczną cechą malarstwa Fangora było eksperymentowanie z kolorami i formami, tworzenie kompozycji o silnym wpływie optycznym i subtelnych zmianach percepcji.
Album przygotowany został we współpracy z naszym gościem prof. Arkadiuszem Sylwestrowiczem, wykładowcą ASP w Gdańsku, który dokonał wyboru reprodukcji.
-
30.03.2025
-
14 min 01 s
-
-
Światowy Dzień Choroby Afektywnej Dwubiegunowej
30 marca przypada Światowy Dzień Choroby Afektywnej Dwubiegunowej. Czym jest ta choroba, jakie stereotypy są z nią związane, jak ją leczyć i jak radzić sobie z ChAD z perspektywy chorego oraz jego bliskich?
Gość: Monika Kotlarek, psycholożka, autorka książki „Choroba afektywna dwubiegunowa, czyli ze skrajności w skrajność”, prowadzi blog Psycholog-pisze oraz sesje online z pacjentami psycholog-pomaga.pl
-
30.03.2025
-
21 min 53 s
-
-
Ursynowskie Centrum Kultury "Alternatywy"
Nazwę Ursynowskiego Centrum Kultury „Alternatywy” wybrali mieszkańcy Ursynowa. Nawiązuje ona do kultowego serialu komediowego w reżyserii Stanisława Barei „Alternatywy 4”, którego akcja toczy się właśnie w tej dzielnicy Warszawy. Nazwa doskonale wpisuje się także w bogatą ofertę kulturalną instytucji, dającą wiele możliwości spędzania czasu wolnego i osobistego rozwoju. I o tym opowie i zaprosi na kwietniowe wydarzenia Marek Kałużyński zastępca dyrektora Ursynowskiego Centrum Kultury "Alternatywy".
-
29.03.2025
-
19 min 40 s
-
-
Film „ZIARNO ŚWIADOMOŚCI”
O filmie „ZIARNO ŚWIADOMOŚCI”, który podkreśla, że każdy z nas powinien być myślącym konsumentem, a zdrowy konsument to świadomy konsument. Tę wagę świadomości przekazuje film, który inspiruje podkreślając siłę natury i prawdziwego rolnictwa. Film powstawał 6 lat i jest w całości niezależny - tak, jak jego twórcy, którzy dążą do świadomych wyborów i tworzenia zdrowych relacji z naturą i ludźmi. O przedsięwzięciu powiedzą Rafał Smykowski – reżyser, operator i producent “Ziarna Świadomości” i Natalia Cikowska– pełni funkcję managera projektu oraz koordynatora Kina Objazdowego.
-
29.03.2025
-
19 min 47 s
-
-
Historia jednej sceny | Porucznik "Columbo"
Co tydzień zapraszamy Państwa do wysłuchania opowieści o fragmentarycznej historii X Muzy. Dziś porucznik "Columbo".
-
29.03.2025
-
11 min 07 s
-
-
Wielkanocne śniadanie dla ubogich
Wielkanoc to święta głęboko zakorzenione w polskiej tradycji. Według sondażu CBOS dla 65% Polaków Wielkanoc to przede wszystkim święta rodzinne, dla 41% są miłą tradycją i niemal równie często są przeżyciem religijnym. Niestety, wiele starszych osób nie ma już z kim celebrować tych tradycji, dlatego Stowarzyszenie mali bracia Ubogich organizuje świąteczne śniadania w 14 miastach, a zaprosi na nie Paulina Łatacz ze Stowarzyszenia.
-
29.03.2025
-
16 min 36 s
-
PODCASTY
Inne z tej kategorii
-
1 odcinek
-
Latające radio doktora Kruszewicza
616 odcinkówDr Andrzej G. Kruszewicz, z zamiłowania ornitolog i podróżnik, autor ponad 30 książek, z zawodu lekarz weterynarii, a od 2009 roku dyrektor Warszawskiego ZOO.
-
W cyfrowym świecie
10 odcinkówProjekt jest realizowany przy współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji, w ramach kampanii społecznej promującej rozwój kompetencji cyfrowych oraz korzyści z cyfryzacji. Audycje prowadzone przez Piotra Pilewskiego emitowane są w Popołudniu Polskiego Radia RDC
-
Czas na reportaż
34 odcinkiTo audycja, w której prezentujemy reportaże wybrane z bogatej oferty Polskiego Radia – utwory premierowe i archiwalne.