Wiadomości
Posłuchaj z regionu
Opis odcinka
Kategorie:
OGÓLNY OPIS PODCASTU
Popołudnie RDC
Towarzyszymy naszym słuchaczom w domu, w pracy i samochodzie. Poruszamy aktualne tematy i gramy świetną muzykę.
Odcinki podcastu (4078)
-
Akademia Hokejowa Legii Warszawa
Sekcja hokejowa Legii Warszawa zbliża się do swojego stulecia. Powstała w 1927 roku, a od 2016 roku buduje nową jakość poprzez kształtowanie zawodników gotowych do gry na najwyższym poziomie. Legia zdobyła 13 tytułów mistrza Polski w hokeju na lodzie i plasuje się na drugim miejscu w tabeli wszech czasów. Jej zawodnicy U14 (żak starszy) to aktualni mistrzowie Polski, co potwierdza jakość treningu w Akademii Hokejowej Legii Warszawa. O tym, jak wygląda działalność Akademii Hokejowej i co daje ona młodym zawodnikom dziennikarz sportowy, komentator - Dariusz Urbanowicz.
-
24.11.2024
-
12 min 01 s
-
-
"Będzie kryminał!" - festiwal kryminalny w Radomiu
Festiwal Kryminalny odbędzie się od 28 do 30 listopada 2024 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomiu. To trzydniowe wydarzenie, które będzie okazją do spotkania z pisarzami literatury kryminalnej, profilerem policyjnym oraz twórcami popularnych podcastów z kategorii true crime. W trakcie festiwalu odbędą się również warsztaty twórczego pisania opowiadań kryminalnych - Przemysław Czaja, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu.
-
24.11.2024
-
07 min
-
-
Black Friday - jak nie dać się oszukać?
Już w najbliższy piątek 29 listopada przypada Black Friday - zakupowe święto, dzień wielkich wyprzedaży, kiedy wiele sklepów oferuje jednodniowe okazje i atrakcyjne obniżki cen. Jak nie dać się oszukać i nabrać na fałszywe promocje, czym są prawa konsumenta i obowiązki sprzedającego w kontekście Black Friday, jak powinny wyglądać odpowiednie i prawnie legalne reklamy sprzedawanych produktów - o tym adwokat Katarzyna Bórawska, specjalistka w zakresie prawa gospodarczego.
-
24.11.2024
-
11 min 06 s
-
-
Ogólnopolska Scena Prezentacji Artystycznych Realizacji
O OSPAR - Ogólnopolskiej Scenie Prezentacji Artystycznych Realizacji od ponad 25 lat organizowanej w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, najstarszej uczelni pedagogicznej w Polsce.
Ideą OSPAR jest budowanie potencjału dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych z niepełnosprawnościami poprzez sceniczne kreacje artystyczne.
W wydarzeniu corocznie bierze udział liczna (kilkusetosobowa) reprezentacja różnorodnych placówek wsparcia (z ośrodków specjalnych, integracyjnych, wychowawczych, opiekuńczych, poprawczych, wychowawczych), która na scenie OSPAR prezentują swoje talenty artystyczne w myśl motta założycielki Akademii prof. Marii Grzegorzewskiej - "Nie ma kaleki - jest Człowiek" oraz hasła przewodniego Inicjatywy OSPAR "Jesteśmy tacy sami - potrafimy wiele!".
Gość:
- dr Mieczysław Sędzicki, dyrektor Inicjatywy OSPAR w APS
PATRONAT POLSKIEGO RADIA RDC
-
23.11.2024
-
12 min 34 s
-
Historia jednej sceny | „Stawiam na Tolka Banana”
Co tydzień zapraszamy Państwa do wysłuchania opowieści o fragmentarycznej historii X Muzy. Dziś opowieść o serialu telewizyjnym „Stawiam na Tolka Banana” z 1973 roku w reżyserii Stanisława Jędryki. O serialu, który zasłużenie określany jest mianem kultowego.
-
23.11.2024
-
14 min 22 s
-
-
„Sztuka wspierania”
„Sztuka wspierania” — o inicjatywie Fundacji Muzeum Warszawy, dzięki której prywatni darczyńcy wspierają rozwój kolekcji sztuki współczesnej w Muzeum. W ciągu niespełna dwóch lat udało się sfinansować zakup 35 nowych prac, które mają bezpośrednie odniesienie do Warszawy i tworzą fascynującą opowieść o współczesnej stolicy, łącząc tradycję z nowoczesnością i zachęcając do refleksji nad historią miasta.
Gość:
- Karolina Ziębińska, dyrektor Muzeum Warszawy
-
23.11.2024
-
20 min 11 s
-
Śmiecie, odpady, czy skarby przyrody?
Śmiecie, odpady, czy skarby przyrody? Palić, zakopywać, czy gromadzić jesienią? Co zrobić z opadłymi liśćmi? Na te pytania odpowiedziała dr hab. profesor uczelni Urszula Zajączkowska z Samodzielnego Zakładu Botaniki Leśnej Instytutu Nauk Leśnych SGGW.
-
23.11.2024
-
19 min 36 s
-
-
Opera "HI§TORY" według dramatu Witolda Gombrowicza w Polskiej Operze Królewskiej
"HI§TORY" to opera w dwóch aktach, która powstała na podstawie manuskryptów (także fragmentów dotąd niepublikowanych) dramatu „Historia” („Operetka”) Witolda Gombrowicza. Prapremierę zaplanowano 23 listopada w Polskiej Operze Królewskiej. Twórcą libretta i kompozytorem jest Michał Dobrzyński, a reżyserami dzieła - Maciej Wojtyszko i Jakub Krofta. Wpisująca się w obchody Roku Gombrowicza opera "HI§TORY" to pierwsza premiera obecnie sprawującej od 1 września bieżącego roku funkcję dyrektora Polskiej Opery Królewskiej Magdaleny Kaczorowskiej, która była naszym gościem.
-
17.11.2024
-
11 min 34 s
-
-
Światowy Dzień Wcześniaka
Warsztaty dla Rodziców Wcześniaków to inicjatywa Szpitala na Karowej skierowana do rodziców maluchów urodzonych przed 37. tygodniem ciąży. W trakcie warsztatów specjaliści uczą opieki nad wcześniakiem oraz zapewniają wsparcie psychologiczne. Światowy Dzień Wcześniaka obchodzony jest 17 listopada. Symbolicznym gestem z nim związanym jest podświetlenie na fioletowo niektórych budynków publicznych oraz ozdabianie ich małą parą fioletowych skarpetek - otoczoną dziesięcioma pełnowymiarowymi skarpetkami dla noworodków – na znak, że co dziesiąte dziecko na świecie rodzi się przedwcześnie. Fioletowa wstążka przypięta do ubrania to znak symbolizujący wsparcie wcześniaków oraz ich rodziców. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przygotowało projekt ustawy wprowadzający nowe uprawnienie – uzupełniający urlop macierzyński dla rodziców, których dziecko urodzi się jako wcześniak lub będzie wymagało dłuższego pobytu w szpitalu, który został niedawno przyjęty przez Radę Ministrów. Jak jeszcze można pomóc rodzicom wcześniaków? Co może zrobić dla nich zespół medyczny szpitala? Czym jest wsparcie od strony innych rodziców z podobnym doświadczeniem?
Goście:
- dr Kinga Zielińska, neonatolog ze Szpitala Klinicznego im. ks. Anny Mazowieckiej
- Marta Pietrusińska, prowadząca grupę wsparcia dla mam wcześniaków w szpitalu Karowa, matka urodzonych przedwcześnie bliźniaków
-
17.11.2024
-
17 min 16 s
-
Pierwsza Pomoc Psychologiczna
Pierwsza pomoc psychologiczna (PPP) to wsparcie udzielane osobom znajdującym się w kryzysie psychicznym. Można ją porównać do pierwszej pomocy przedmedycznej, z tym że skupia się na potrzebach emocjonalnych i psychicznych danej osoby. Jak towarzyszyć innym, gdy borykają się z trudnościami ze zdrowiem psychicznym? Jak rozmawiać z nimi we wspierający sposób? Jak najlepiej okazać zrozumienie i troskę? Wreszcie, jak udzielić pomocy, by dodać im nadziei i siły do przezwyciężenia tych trudności? O tym Ewelina Supińska, psycholożka, coach kryzysowa, ekspertka ds. zdrowia psychicznego i wellbeingu z kilkunastoletnim doświadczeniem zawodowym, autorka książki "Pierwsza pomoc psychologiczna"
-
17.11.2024
-
20 min 01 s
-
PODCASTY
Inne z tej kategorii
-
144 odcinki
-
Historie z szuflady
511 odcinkówAudycja Wojciecha Marczyka, w której szczegółowo omawiane są wydarzenia zapomniane lub nieznane. Rocznice, ludzie, konsekwencje wydarzeń, problemy wiary, związki przedmiotów z ludźmi, a także książki historyczne.
-
Z innej planety
1409 odcinków10 800 sekund intensywnego treningu mózgu
-
Śladami. 63 miejsca Powstania Warszawskiego
63 odcinkiPrzez 63 dni, od 1 sierpnia do 2 października, codziennie, będą mogli Państwo odbyć podróż wśród miejsc, domów, ulic, które Powstanie Warszawskie pamiętają.