Nastawnia dysponująca Warszawa Wschodnia Dalekobieżna i Pasażerska (WSP) i Nastawnia dysponująca Warszawa Zachodnia Dalekobieżna (WZD) w rejestrze zabytków.
Gościem audycji był Andrzej Mizera, rzecznik prasowy w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków w Warszawie.
Zapraszamy do audycji ludzi, którzy mieli odwagę, inwencję i upór działać inaczej niż dyktowała im tradycja i otoczenie. Są wśród nich zarówno postaci z pierwszych stron gazet, jaki i zwykli Nowakowie i Kowalscy, którzy robią rzeczy niezwykłe i nie są szerzej znani poza swoim środowiskiem. Punktem wyjścia rozmów najczęściej bywają aktualne wydarzenia i problemy, ale prowadzący chętnie zagłębia się też w przeszłość.
Odcinki podcastu (1524)
"Szajna, Szajnisko. Portret zakulisowy"
„Szajna, Szajnisko. Portret zakulisowy” to reportaż o Józefie Szajnie autorstwa Agnieszki Berlińskiej, napisany w ramach stypendium artystycznego m.st. Warszawy.
Gościem audycji była Iwona Liżewska, historyk sztuki, długoletni pracownik służb konserwatorskich, kierowniczka oddziału terenowego Narodowego Instytutu Dziedzictwa w Olsztynie.
Paulina Nawrocka-Olejniczak | "Kluski. Teoria i praktyka"
Gościem audycji była Paulina Nawrocka-Olejniczak, dziennikarka, autorka książki "Kluski. Teoria i praktyka", która ukaże się nakładem Wydawnictwa Marginesy.
Gościem audycji była Agnieszka Rasmus Zgorzelska, która opowiadała o publikacji "Beton. Ciemna strona budowania - komiks" autorstwa Alia Bengana, Claude Baechtold i Antoine Maréchal.
Co nas zaskoczyło w stołecznej architekturze w 2025?
Patrycja Jastrzębska, założycielka „Tu było, tu stało” opowiedziała o tym, co nas zaskoczyło w stołecznej architekturze w mijającym 2024 roku oraz o tym, że już nas nie dziwi to, że Polak potrafi niszczyć zabytki, najczęściej w weekend?
„Koleżanki i koledzy. Inżynierska 3” | Anna Walewska
Muzeum Sztuki Nowoczesnej wydalo książkę Anny Walewskiej „Koleżanki i koledzy. Inżynierska 3”, w której autorka uchwyciła fenomen tego artystycznego miejsca.