Gościem był Dawid Białowąs – podróżnik i współtwórca nagradzanego vloga Gdzie Los Poniesie, który niedawno wrócił z podróży po Egipcie. Czego tam doświadczył? Jakie poleca kierunki bliższych wypraw – także tych po Mazowszu i w okolicach Warszawy?
Edukacja młodych, sprawy społeczne, dobra literatura dla młodego czytelnika, wychowanie - to główne tematy Niedzielnego Poranka. Pomiędzy - podsumowanie tygodnia z najważniejszymi wydarzeniami z obszaru społecznego, spraw, które dotykają większości z Nas. Tematy bieżące, związane m.in z wychowaniem młodego pokolenia, edukacją przyrodniczą, zdrowiem.
Odcinki podcastu (2278)
Świąteczne propozycje kinowe: „Bogini Partenope” i inne filmy Paolo Sorrentino
Niedawno premierę miał nowy film włoskiego reżysera Paolo Sorrentino. Dlaczego warto zapoznać się z jego twórczością? O czym opowiada „Bogini Partenope”?
Gościem był Damian Jankowski – publicysta, krytyk filmowy, redaktor portalu Więź.pl.
Po Egipcie i Mazowszu, czyli podróże „Gdzie Los Poniesie”
Gościem był Dawid Białowąs – podróżnik i współtwórca nagradzanego vloga Gdzie Los Poniesie, który niedawno wrócił z podróży po Egipcie. Czego tam doświadczył? Jakie poleca kierunki bliższych wypraw – także tych po Mazowszu i w okolicach Warszawy?
20.04.2025
24 min 25 s
Odtwarzam
Zapomniane zwyczaje wielkanocne w Warszawie
Wielkanocne tradycje w przedwojennej Warszawie miały lokalny, wyjątkowy charakter. Jak świętowano na Pradze? Co oznaczał Śmigus-Dyngus w miejskiej przestrzeni i jak wyglądał wielkanocny stół w warszawskich domach? O dawnych, dziś często zapomnianych zwyczajach opowiedział Marcin Strachota – licencjonowany przewodnik po Warszawie i znawca miejskich historii.
Menu zbrodni – nieznana historia przedwojennej warszawskiej gastronomii
O przedwojennej gastronomii, kryminalnym świecie i aferach, które wstrząsnęły stolicą, opowiada nowa książka "Menu Zbrodni". O kulisach jej powstania mówi w RDC:
Bartosz Paluszkiewicz – pisarz, autor książki "Menu Zbrodni", twórca popularnej strony na FB "Przedwojenne Restauracje, Bary i Kawiarnie"
Pierwsza edycja Przeglądu Kina Zaangażowanego w Warszawie
Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Warszawska Szkoła Filmowa zapraszają na pierwszą edycję Przeglądu Kina Zaangażowanego. W ten weekend w warszawskim Kinie Elektronik widzowie obejrzeć będą mogli m.in. filmy „Skąd dokąd”, „Ludzie” czy polskiego kandydata do Oscara – „Pod wulkanem”. O szczegółach mówi:
Daniel Witkowski – p.o. Rzecznika Prasowego Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej