Wiadomości
Posłuchaj z regionu
Opis odcinka
Budynek powstał w 1966 roku według projektu architekta Zygmunta Stępińskiego przy ulicy Marszałkowskiej jako główny salon ekspozycyjno-handlowy Centrali Przemysłu Ludowego i Artystycznego – CPLiA , by promować polskie rękodzieło. Ale to już historia...
Czy budynek "Cepelii" przestanie straszyć?
Gościem audycji był Andrzej M. Chołdzyński, architekt odpowiedzialny za modernizację zabytku.
Kategorie:
OGÓLNY OPIS PODCASTU
Jest sprawa
„Jest Sprawa” to audycja o charakterze publicystyczno-reporterskim. Trzymamy rękę na pulsie Warszawy, wsłuchujemy się w sprawy budzące kontrowersje oraz tematy wymagające głębszej dyskusji i wyjaśnienia.
Rozmawiamy o sprawach społecznych, obyczajowych, miejskich – budzących emocje i wymagających wyjaśnienia na forum publicznym. Podejmujemy też interwencje w sprawach naszych słuchaczy.
Audycja trwa godzinę i zawsze można wziąć w niej aktywny udział, dzwoniąc pod numer 22 645 90 90, dzieląc się swoją opinią lub zdaniem na podejmowany temat.
Zapraszamy do kontaktu z nami telefonicznie, mailowo (jestsprawa@rdc.pl) lub listownie.
Odcinki podcastu (2892)
-
Teraz odtwarzane
Czy budynek "Cepelii" przestanie straszyć?
Budynek powstał w 1966 roku według projektu architekta Zygmunta Stępińskiego przy ulicy Marszałkowskiej jako główny salon ekspozycyjno-handlowy Centrali Przemysłu Ludowego i Artystycznego – CPLiA , by promować polskie rękodzieło. Ale to już historia...
Czy budynek "Cepelii" przestanie straszyć?Gościem audycji był Andrzej M. Chołdzyński, architekt odpowiedzialny za modernizację zabytku.
-
14.02.2024
-
19 min 13 s
-
Odtwarzam
-
-
Ironiczne wykorzystanie wizerunków postaci bibilijnych. Czy obraża uczucia religijne?
Gościem audycji był dr hab. prof. UW Paweł Borecki, prawnik, specjalista prawa wyznaniowego, publicysta.
-
14.02.2024
-
24 min 30 s
-
-
Mieszkanie za remont
Wyremontuj pustostan i zamieszkaj w nim! Czy zmiany w zasadach najmu mieszkań komunalnych w Warszawie znacząco przyspieszą remont kilku tysięcy pustostanów i zdecydowanie skrócą kolejkę oczekujących na przydział lokalu miejskiego? O tym Elżbieta Uzdańska rozmawiała z Aldoną Machnowską-Górą, zastępczynią Prezydenta m.st. Warszawy.
-
13.02.2024
-
23 min 30 s
-
-
Kiedy otwarcie mostu pieszo rowerowego przez Wisłę?
Kiedy otwarcie mostu pieszo rowerowego przez Wisłę. Jak do niego wygodnie i bezpiecznie dotrzeć, skoro opóźniają się planowane po obu stronach rzeki remonty i inwestycje drogowe?
O oczekiwaniach i niepokojach związanych z otwarciem nowej przeprawy i o jej znaczeniu dla mieszkańców Pragi opowiedział gość audycji Krzysztof Michalski z Porozumienia dla Pragi.
-
13.02.2024
-
20 min 03 s
-
-
Konsultacje z ZGN na temat Osiedla Jazdów
Osiedla Jazdów w Warszawie. Trwają konsultacje z ZGN na temat zachowania charakteru miejsca i funkcji mieszkaniowej, czy rezygnacji z gastronomii. Czy głos społeczników i osób zainteresowanych jest słyszalny?
Gościem audycji był Mateusz Potempski, architekt, reprezentujący Partnerstwo Otwarty Jazdów.
-
12.02.2024
-
15 min 52 s
-
-
Akcja Masz Głos
Aktywni mieszkańcy, którzy wspólnie z samorządem chcą podejmować ważne lokalne sprawy, znajdą pomoc w akcji Masz Głos. Na zgłoszenia jest czas do 16 lutego.
Gościem audycji była Alicja Zaczek Żmijewska, Fundacja Batorego.
-
12.02.2024
-
28 min 54 s
-
-
Willa Ronikierów. Dlaczego z mapy Warszawy znikają "ostańce"?
Kolejny zabytek zburzony. Klasyka - przyszedł weekend i "niepostrzeżenie" znika kolejny obiekt zabytkowy. Tym razem chodzi o willę Ronikierów, jedną z ostatnich pozostałości po niedokończonym projekcie miasta-ogrodu w Ząbkach- to wpis na stronie Tu było, tu stało. Dlaczego wciąż w dziwny sposób znikają ostańce? O tym Patrycja Jastrzębska, historyczka sztuki, autorka popularnej inicjatywy „Tu było, tu stało” i prezeska Stowarzyszenia Masław.
-
08.02.2024
-
09 min 38 s
-
-
Dlaczego rynek e-papierosów jest tak agresywny, czy działa zgodnie z prawem i co my właściwie palimy?
W Warszawie pojawiły się automaty z jednorazowymi e-papierosami. Kilka dni po tym, jak wszedł w życie zakaz sprzedaży napojów energetycznych nieletnim.
O tym:
Jacek Fundowicz, wiceprezes Instytutu Prognoz i Analiz Gospodarczych
Łukasz Balwicki, ekspert Komitetu Zdrowia Publicznego PAN, lekarz, autorem wielu publikacji naukowych z zakresu tobacco control oraz praktycznych poradników dot. pomocy uzależnionym od palenia papierosów
-
08.02.2024
-
30 min 55 s
-
-
Ale żeby rodzić, trzeba mieć kim...
Główny Urząd Statystyczny pochwalił się danymi demograficznymi za 2023. Nie są optymistyczne. Spada liczba urodzeń i dzietność. Przyjrzeliśmy się tym danym w mazowieckiej soczewce - naszym gościem był Tomasz Zegar - kierownik Wydziału w Mazowieckim Ośrodku Badań Regionalnych Urzędu Statystycznego w Warszawie.
-
07.02.2024
-
12 min 10 s
-
-
Standardy opieki okołoporodowej
Głosami matek, w pierwszej dziesiątce najlepszych szpitali są trzy stołeczne placówki, w tym: Warszawski Szpital Południowy. Fundacja Rodzić po Ludzku po raz kolejny wyróżniła najlepsze szpitale. O opiece okołoporodowej, której życzą sobie Polki, i na którą mogą liczyć:
- Monika Piekarek, członkini Zarządu Fundacji Rodzić po Ludzku
- Artur Krawczyk. Prezes Zarządu Warszawskiego Szpitala Południowego
-
07.02.2024
-
34 min 18 s
PODCASTY
Inne z tej kategorii
-
1 odcinek
-
Z innej planety
1446 odcinków10 800 sekund intensywnego treningu mózgu
-
Kobiecy wieczór
1999 odcinkówKobiecy wieczór RDC to czas na ważne, pogłębione rozmowy o poszukiwaniu wartości, o relacjach ze sobą i światem. To pełne ciepła spotkania w obszarze psychologii, socjologii, zdrowia i szeroko pojętej kultury.
-
Latające radio doktora Kruszewicza
616 odcinkówDr Andrzej G. Kruszewicz, z zamiłowania ornitolog i podróżnik, autor ponad 30 książek, z zawodu lekarz weterynarii, a od 2009 roku dyrektor Warszawskiego ZOO.