Cztery osoby niepełnosprawne intelektualnie tworzą Cafe Fryderyk. Dzięki temu mogą sprawdzić swoje umiejętności, mieć kontakt z ludźmi i przede wszystkim - zarabiać. To nowe miejsce na mapie Siedlec, które stworzyła Fundacja Leny Grochowskiej znana ze wspierania niepełnosprawnych.
RDC
- Chcieliśmy pokazać szerszemu odbiorcy, że osoby niepełnosprawne potrafią normalnie funkcjonować w społeczeństwie. Chcemy w ten sposób łamać stereotypy i pokazywać, że to są pełnoprawni pracownicy - mówi dyrektor Cafe Fryderyk Aneta Żochowska.
Z kolei wiceprezydent Siedlec Robert Szczepanik zapewnia, że miasto wspiera pomysł całym sercem. - Jesteśmy otwarci i w miarę możliwości chcielibyśmy wspierać tę i podobne inicjatywy zatrudniania i aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych, żeby nie czuły się wyobcowane i były traktowane normalnie - podkreśla Szczepanik.
Kolejne dzieło fundacji
Na miejscu można wypić kawę czy domową lemoniadę, a także zjeść ciasto i lody rzemieślnicze. Kawiarnia mieści się przy ul. Brzeskiej 134. Dodatkowo co czwartek będzie otwarta scena, na której będą mogli prezentować się mieszkańcy Siedlec i okolic.
To kolejne dzieło Fundacji Leny Grochowskiej, która od dwóch lat prowadzi pracownie rękodzielnicze zatrudniające niepełnosprawnych. Rodzice i goście kawiarni są zachwyceni pomysłem.
Kawiarnia zatrudnia cztery osoby niepełnosprawne intelektualnie i dwóch opiekunów. Cafe Fryderyk można odwiedzić codziennie.