Władysław Broniewski. Julian Tuwim nazwał go poetą arcypolskim, a Juliusz Mieroszewski pisał w Paryskiej „Kulturze” po śmierci poety w roku 1962: „
Był absolutnie szczery i polski. Był polski we wszystkich wadach i zaletach (…)".
O tym piewcy Mazowsza i Wisły opowiedali (w w obszernych fragmentach audycji Bożeny Helbrecht i Józefa Sobieckiego z grudnia 1975 roku), mieszkańcy Płocka, którzy znali go osobiście. Stanisław Kostanecki był poetą, publicystą i badaczem dziejów Mazowsza. Przez 20 lat kierował - wielce zasłużoną dla kultury polskiej - Biblioteką imienia Zielińskich w Płocku i Franciszek Dorobek współautor "Dziejów Płocka", który był przyjacielem Władysława Broniewskiego i towarzyszył poecie w spacerach po Płocku, kiedy odwiedzał rodzinne miasto.
O swoim spotkaniu z poetą, jego córce Ance, wnuczce – Ewie i prawnuczce – Joannie, w roku 2000 Józefowi Sobieckiemu opowiedziała Danuta Rychlewska, nauczycielka - polonistka z Płocka.
W audycji także fragment „Koncertu dla Poety”, czyli drugiej części audycji z grudnia 1975 roku, przygotowanej przez Bożenę Helbrecht i Józefa Sobieckiego, w której usłyszymy wiersze Władysława Broniewskiego w interpretacji Jerzego Rosołowskiego.