OGRODY HISTORYCZNE W DOBIE ZMIANY KLIMATU - DEBATA W MUZEUM ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE
O organizowanej przez Muzeum Łazienki Królewskie przy współpracy z Pałacem Saskim debacie eksperckiej OGRODY HISTORYCZNE W DOBIE ZMIANY KLIMATU - DEBATA W MUZEUM ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE- Sławomir Kuliński, rzecznik prasowy spółki Pałac Saski oraz Ewa Zaraś-Januszkiewicz dr hab. adiunkt z hab. w Katedrze Ochrony Środowiska i Dendrologii SGGW
Zarząd Polskiego Towarzystwa Etycznego o karaniu za znęcanie się nad zwierzętami - prof. dr hab. Andrzej Elżanowski, Wydział Artes Liberales, Uniwersytet Warszawski
Instytut Mieczysława Wajnberga serdecznie zaprasza na czwartą Domówkę u Mietka Wajnberga - święto kamienicy przy Żelaznej 66 w najbliższą niedzielę, 8 września! O tym Radek Wójcik.
Student z Warszawy w dziesiątce najlepszych studentów na świecie
Mikołaj Wolanin w dziesiątce najlepszych studentów na świecie w czwartej edycji Global Student Prize, Jest w Zespole ds. Praw i Obowiązków Ucznia przy MEN, gdzie ma powstać projekt ustawy o Rzeczniku Praw Uczniowskich.
GUS opublikował dane, z których jasno wynika, że nas ubywa. Dotyczy to m.in. mieszkańców Radomia. Z kolei jedna z mazowieckich gmin wiejskich ma o 20 proc. mniej mieszkańców niż wynikało to z poprzednich badań. O wyludnieniach na Mazowszu opowiadał Tomasz Zegar, z-ca dyrektora Urzędu Statystycznego w Warszawie.
RDC dotarło do wyników badań przeprowadzonych przez WIOŚ, które potwierdzają obawy mieszkańców i fundacji WWF Polska dotyczące zanieczyszczenia Kanału Wawerskiego. O tych wynikach porozmawialiśmy z Ryszardem Babiarzem, specjalistą ds ochrony systemów rzecznych WWF Polska.
Jakie zmiany zaobserwowano w gminach, które wprowadziły ograniczenie sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych?
Gościem audycji była dr Marta Zin-Sędek, Główny specjalista w Dziale Badań, Monitorowania i Współpracy Międzynarodowej Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom.