Reżyserka Marta Górnicka zaprosiła na spektakl „Matki. Pieśń na czas wojny”, który mówi o kobietach i wojnie, a tworzą go kobiety z Polski, Ukrainy i Białorusi.
Edukacja młodych, sprawy społeczne, dobra literatura dla młodego czytelnika, wychowanie - to główne tematy Niedzielnego Poranka. Pomiędzy - podsumowanie tygodnia z najważniejszymi wydarzeniami z obszaru społecznego, spraw, które dotykają większości z Nas. Tematy bieżące, związane m.in z wychowaniem młodego pokolenia, edukacją przyrodniczą, zdrowiem.
Odcinki podcastu (2204)
O czym nam opowiada film "Prawdziwy Ból"?
O najnowszym filmie wyreżyserowanym przez Jessego Eisenberga "Prawdziwy Ból", związkach reżysera z Polską i tym jak Warszawę oraz nasz kraj widzą twórcy filmu mówił:
Łukasz Muszyński - krytyk i dziennikarz filmowy, redaktor naczelny Filmwebu
Jak wspierać lokalne społeczności w działaniach kulturalnych?
O Mazowieckim Programie Edukacji Kulturalnej, wsparciu dla lokalnych społeczności i tym, jak wygląda sytuacja związana z prowadzeniem działalności kulturalnej w mniejszych miejscowościach na Mazowszu mówił:
Radosław Kowalik - ekspert do spraw działań terenowych i komunikacji Mazowieckiego Programu Edukacji Kulturalnej, animator kultury, kulturoznawca
Już niedługo w warszawskim Kinie Wisła rusza 20. Warszawski Przegląd Filmów Górskich. Organizatorzy przygotowali liczne seanse i spotkania z osobami związanymi ze wspinaczką.
Goście:
Dorota Rasińska - Samoćko - himalaistka, dyplomatka, jako pierwsza Polka zdobyła szczyty wszystkich czternastu ośmiotysięczników
Roman Gołędowski - organizator Warszawskiego Przeglądu Filmów Górskich
O Domie Odbudowy Ukrainy, aktualnej sytuacji związanej ze zniszczeniami po pełnoskalowej inwazji Rosji w Ukrainie i wsparciu Warszawy dla ukraińskich konserwatorów oraz ludzi kultury: