Po nieudanej randce ukradł samochód, żeby wrócić do domu

  • 24.11.2022 21:52

  • Aktualizacja: 18:03 24.11.2022

Policjanci z Płońska ujęli 50-latka, który z parkingu w miejscowości Siedlin ukradł samochód. Tłumaczył, że umówił się z kobietą, która nie przyszła na spotkanie, postanowił więc ukraść auto, aby wrócić do miejsca zamieszkania. Przyznał też, że chciał sprzedać samochód, ale nie znalazł kupca.

Zatrzymany 50-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Przyznał się do tego czynu. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 10 lat więzienia – poinformowała w czwartek rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Płońsku kom. Kinga Drężek-Zmysłowska. Jak dodała, do kradzieży samochodu doszło kilka dni temu na jednym z parkingów w miejscowości Siedlin.

Właścicielka osobowej hondy powiadomiła policjantów, że zostawiła auto na parkingu po południu, a gdy skończyła pracę, jej samochodu już nie było. Następnego dnia funkcjonariusze otrzymali informację, że skradziony pojazd był widziany na ul. Grunwaldzkiej w Płońsku. Dyżurny jednostki od razu skierował na miejsce policyjny patrol – przekazała kom. Drężek-Zmysłowska.

Jak dodała, policjanci zauważyli hondę na jednym z parkingów – auto miało włączone światła, a siedzący za jego kierownicą mężczyzna próbował uruchomić silnik. Policjanci zablokowali wyjazd i podbiegli do pojazdu. Kierowca, którym okazał się 50-letni mieszkaniec Płońska, został zatrzymany.

Mężczyzna mówił policjantom, że w dniu kradzieży pojazdu umówił się ze swoją dziewczyną w Siedlinie. W umówione miejsce poszedł pieszo, jednak nie zastał tam kobiety i nie mógł się z nią skontaktować. Przechodząc przy parkingu, niedaleko szkoły, postanowił ukraść jeden ze stojących na nim samochodów, by wrócić do Płońska – wyjaśniła rzeczniczka płońskiej policji.

Dodała, że podczas przesłuchania 50-latek przyznał również, że po powrocie do miejsca zamieszkania chciał sprzedać skradzione auto, ale nie znalazł kupca.

Czytaj też: 12 pocisków w kościele k. Ostrołęki. Niektóre mogły wybuchnąć

Źródło:

PAP

Autor:

RDC /PA

Kategorie: