To będzie pierwsze takie miejsce w Polsce. W Warszawie powstanie klubokawiarnia, która zatrudniać będzie osoby autystyczne. Lokal o nazwie "Życie jest fajne" ma zostać otwarty w styczniu i być dla autystów nie tylko miejscem pracy, ale i rehabilitacji. Autorka projektu, Aleksandra Ciechomska-Smereczyńska z Fundacji "Ergo Sum" opowiadała o swojej inicjatywie w "Niedzielnym poranku RDC".
Edukacja młodych, sprawy społeczne, dobra literatura dla młodego czytelnika, wychowanie - to główne tematy Niedzielnego Poranka. Pomiędzy - podsumowanie tygodnia z najważniejszymi wydarzeniami z obszaru społecznego, spraw, które dotykają większości z Nas. Tematy bieżące, związane m.in z wychowaniem młodego pokolenia, edukacją przyrodniczą, zdrowiem.
Odcinki podcastu (2243)
Premiera serialu mockumentalnego filmu absolwentów łódzkiej filmówki „Szkoła filmowa.Fuksy”
Goście: aktorka Aleksandra Piotrowska znana z filmu „Niepewność. Zakochany Mickiewicz” oraz kompozytor Jan Królikowski.
Jakiego Boba Dylana zobaczymy w filmie "Kompletnie Nieznany"?
Niedawno do polskich kin wszedł film "Kompletnie Nieznany" opowiadający o wczesnym etapie twórczości Boba Dylana. O filmie wyreżyserowanym przez Jamesa Mangolda mówił:
Damian Jankowski - publicysta, krytyk filmowy, redaktor portalu Więź.pl
Rok 2025 rokiem 80. rocznicy rozpoczęcia odbudowy Warszawy
Rada Warszawy ustanowiła 2025 rokiem 80. rocznicy rozpoczęcia odbudowy miasta po zniszczeniach wojennych. Jak współcześnie wspominane są wydarzenia z 1945 roku? Jakie decyzje zostały podjęte? I dlaczego miały kluczowy wpływ na przyszłość stolicy?
Gość:
dr Andrzej Skalimowski - historyk, Instytut Historii Nauki PAN, autor książki "Sigalin. Towarzysz odbudowy"
Instytut Różnorodności Językowej Rzeczypospolitej, czyli w jakie języki usłyszymy w Polsce?
Decyzją Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego niedawno został utworzony Instytut Różnorodności Językowej Rzeczypospolitej, którego głównym zadaniem jest popularyzowanie wiedzy o różnorodności językowej Polski. O idei tej instytucji, a także o językach mniejszości narodowych, językach regionalnych, językach etnicznych i dialektach mówił
Piotr Kieżun - przedstawiciel Instytutu Różnorodności Językowej Rzeczypospolitej, publicysta
Gośćmi audycji były autorki STEAM-owego programu naucznia dla przedszkoli: Lidia Sowińska, Weronika Hedrych-Ignaszak i prof.Marlena Plebańska (prezeska Fundacji STEAM Polska).